• Eksklusive produkter
  • Fornøyd Kunde Garanti
  • Sveitsisk kvalitet

Bruschetta med fiken

klocka  25 min

  8-12st

Bruschetta med fiken og Alpnaerings Italy-Mix kombinerer sødmen fra fiken med sprøtt brød og en myk ricottabunn. Perfekt som aperitiff til sene sommerkvelder. Enkel å variere med burrata, lufttørket skinke eller cherrytomater.


Beskrivelse

Fikenene gir bruschettaen en fin sødme som matcher sprøheten til det ristede brødet, mens Alpnaerings Italy-Mix tilfører en nydelig italiensk krydderprofil. Ricottaen gir en kremet kontrast som blander seg fint med smakene og fremhever både de søte og krydrede notene i hver bit. Bruschettaen er perfekt som en enkel, men elegant forrett eller aperitiff til sensommerens arrangementer. For variasjon kan ricottaen byttes ut med burrata, eller tilsett lufttørket skinke for en salt pause. Cherrytomater kan erstatte fikenen for en mer klassisk bruschettavariant.


Ingredienser

Baguette 1 stk
Ricotta 150 g
Soltørkede tomater 60 g
Fiken 12 stk
Smør 2 ss
Italy-Mix 1 ss
Valnøtter 4-8 stk

 


Slik gjør du

  1. Skjær baguetten diagonalt i ca 2-3 cm tykke skiver og fordel litt smør på begge sider. Rist hver side i en panne på middels varme til de er gyldenbrune. Rist valnøttene i samme panne i ca 3-4 minutter og sett til side.
  2. Fordel ricottaen på brødskivene.
  3. Skjær de soltørkede tomatene i tynne strimler og fordel dem på ricottaen.
  4. Skjær fikenene i skiver og legg dem på toppen.
  5. Dryss over valnøtter og Italia-Mix og server.
Tips! Oppskriften smaker best om du serverer den umiddelbart når den er ferdig, ellers vil brødet trekke til seg væsken og bli mykt.

Tips! Du kan bruke burrata i stedet for ricotta, cherrytomater i stedet for fiken, og tilsett lufttørket skinke for variasjon. Det går også fint å bruke annet brød enn baguette.

 


Produkter i receptet

 


Fler Oppskrifter